Jaki są elektryczne grzejniki łazienkowe?

Grzejnik łazienkowy z nagrzewnicą elektryczną jest zmodyfikowaną wersją standardowego suszenia wody (do podłączenia wystarczy podłączyć kabel do gniazda). Niezależny tryb pracy urządzenia pozwala na korzystanie z niego o każdej porze roku, biorąc pod uwagę potrzeby i życzenia konsumenta. Mały grzejnik elektryczny wykonany ze stali nierdzewnej jest w stanie utrzymać komfortową temperaturę w łazience, która będzie najlepszą barierą dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów.

Pomimo prostoty konstrukcji i braku zauważalnej różnicy w funkcjonalności i instalacji, produkt do suszenia rzeczy może mieć różne konfiguracje.

Elektryczne grzejniki do ręczników można podzielić na dwie kategorie ze względu na rodzaj umieszczenia elementu grzejnego:
z “fabrycznie naciągniętym” elektrycznym grzejnikiem z drutu;
z grzałką wkręconą w stojak grzejnika wodnego.

Проволочный нагреватель
ТЭН

W pierwszej wersji, ściany grzejnika są ogrzewane bezpośrednio poprzez uzyskanie ciepła z drucianego elementu grzejnego w podwójnie izolowanym płaszczu. Drugi wariant charakteryzuje się bezpośrednim kontaktem nagrzewnicy z cieczą roboczą (mokrą lub otwartą grzałką). Taśma oporowa fechral lub nichromowa jest podstawą dla każdego z tych przewodzących prąd urządzeń elektrycznych. Laris-Perfect wykorzystuje taśmę oporową fechral do produkcji grzejników elektrycznych.

Фехраль

Fehral jest bardziej postępowym i dostępnym materiałem niż nichrom. Po pierwsze, precyzyjny spław na bazie żelaza (który jest zdziczały) nie zawiera niklu, co znacznie obniża koszty produkcji kabla grzewczego. Po drugie, metal ten ma wysoki poziom oporu elektrycznego i oporu cieplnego. Drut z nichromu, przeciwnie, zawiera zarówno nikiel jak i magnez, dlatego kosztuje drożej. Zaletą druta nichromowego jest wysoka plastyczność – może być narażony na większość rodzajów obróbki (spirala z nichromu może się wyginać i nawijać kilka razy).

Jaka jest więc różnica między cylindrycznym i drucianym blokiem grzejnym?

Cylindryczny blok grzewczy przewodowy (przewód grzejny)
Taśma oporowa fechral nawinięty na żaroodporną nitkę w spirali grzejnika elektrycznego stanowi podstawę dla elastycznego kabla. W warunkach produkcji “druciana” podstawa ukryta za dwoma warstwami termoizolacyjnymi, rozciąga się przez każde nadproże grzejnika elektrycznego. Elektryczny grzejnik do ręczników z kablem fabrycznym działa na zasadzie suchego ogrzewania (nie ma wody w stojakach i zworkach). Kontakty przewodu są wyprowadzone na przewód suszenia elektrycznego (podłączenie elektrycznego grzejnika do ręczników jest wyprowadzone bezpośrednio do gniazdka). Taka technologia pozwala na zapewnienie jednorodnego stopnia ogrzewania przy niskim poborze mocy (50-150 W).

Najnowsze modele elektrycznych grzejników do ręczników są wyposażone w mikroprocesor kontrolujący temperaturę i czas pracy (Atlant Premium, Gefest Premium), dzięki czemu zużycie energii elektrycznego grzejnika do ręczników jest zredukowane do minimum.

Nagrzewnica elektryczna rurowa
Grzałka rurowa posiada również przewód w podstawie. Przewód przewodzący umieszczony jest w środku rury metalowej wypełnionej izolatorem przewodzącym ciepło. Ciepło generowane przez grzałkę jest przekazywane do cieczy roboczej (woda, środek zapobiegający zamarzaniu, olej), która ogrzewa ściany grzejnika. W tradycyjnym sensie, taki elektryczny grzejnik do ręczników z termoregulatorem jest produktem kombinowanym (modyfikacja ręcznika wodnego).

ТЭН для полотенцесушителя

Zasada działania kombinowanego grzejnika do ręczników wzmacnia możliwości suszenia elektrycznego i wodnego. W sezonie grzewczym suszarka jest “zsynchronizowana” z systemem grzewczym; latem, w celu oszczędzania zasobów, zasilanie jest dostarczane z sieci.

Należy zauważyć, że wydajność ręczników elektrycznych z grzałką jest znacznie wyższa niż wydajność, którą można wykazać za pomocą urządzenia z przewodowym urządzeniem grzewczym. Maksymalna temperatura cieczy roboczej, a w konsekwencji powierzchni produktu, wynosi odpowiednio 75 °C i 55 °C dla podgrzewacza rurki i kabla. Dlatego też grzałką musi być dobrana w zależności od wielkości grzejnika do ręczników – w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia całej konstrukcji.

Do wykonania suszenia w “dwóch trybach” wystarczy zakupić grzejnik wodny i akcesoria w postaci grzałki z elektrycznym regulatorem temperatury dla grzejników do ręczników (regulator jest umieszczony na obudowie) i dźwigu trójdzielnego. Grzejnik jest przykręcony do jednego z regałów i zapewnia wygodne korzystanie z drabiny poza siecią grzewczą. Do stworzenia wężownicy zespolonej potrzebny będzie model rurowego elektronicznego podgrzewacza wody z możliwością instalacji poziomej.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa na terenie Polski
30 dni na zwrot zamówienia
30 dni na zwrot zamówienia
Bezpłatne porady i doradztwo
Bezpłatne porady i doradztwo
Bezpieczne płatności on-line
Bezpieczne płatności on-line
0
preloader